Nowoczesna architektura : Lyon Confluence Îlot P / Mateo Arquitectura & Dominique Perrault Arquitecture

Dzięki Mateo Arquitectura & Dominique Perrault Arquitecture We wrześniu ubiegłego roku, Mateo Arquitectura wraz z francuską praktyką Dominique Perrault Architecture, przedstawił propozycję projektu urbanizacji Îlot P w Lyon Confluence, na południe od Lyonu, który niedawno został nazwany jako finalista.
Konkurs ten stanowi część procesu przebudowy miejskiej prowadzonej w rejonie zbiegu Lyonu w celu pozostawienia przeszłości przemysłowej.
Projekt obejmował rozwój miejski bloku miejskiego (Ilôt P), w tym budownictwo mieszkaniowe, powierzchnie komercyjne i biura (rozmieszczone w dwóch budynkach) oraz zagospodarowanie terenu.
Więcej zdjęć i opis projektu po przerwie.
Projekt opracowany przez Mateo Arquitectura i Dominique Perrault Architecture obejmuje: budynek A poświęcony głównie mieszkalnictwu, choć istnieje również mała część biurowa, oraz budynek B, w którym mieszczą się biura i sklepy.
Jednym z głównych wymagań projektu była trwałość, więc dachy i fasady pomieszczą panele słoneczne i fotowoltaiczne, aby zoptymalizować zużycie energii.
Dzięki uprzejmości Mateo Arquitectura & Dominique Perrault Arquitecture Building A, zaprojektowanej przez Josepa Lluísa Mateo, jest ograniczona linią kolejową z jednej strony i ulicą prowadzącą do centrum miasta na drugim, z widokiem na rzekę.
Lokalizacja ta wpływa na układ wnętrza budynku, z apartamentów z widokiem na rzekę i dobre widoki, a biura wyglądają w kierunku linii kolejowej.
Plan strony Apartamenty mają maksymalną elastyczność miejsca, aby dostosować się do indywidualnych potrzeb.
Ta elastyczność znajduje odzwierciedlenie zarówno w strukturze i układzie budynku, który sytuuje najmniejsze mieszkania na niższych piętrach i większych maisonettes na wyższych piętrach; oraz w poszczególnych domach, które oferują mieszkańcom szeroką gamę możliwości.
Wszystkie apartamenty posiadają loggię lub ogród zimowy, mały przeszklony ogród, który można zjeść przez cały rok.
Schemat + model W biurach przestronne miejsca do pracy znajdują się z przodu budynku, z salami konferencyjnymi i pomieszczeniami relaksacyjnymi dla pracowników w przestrzeniach wewnętrznych.
Główne użyte materiały to beton, szkło i drewno.
Beton jest obecny w strukturze budynku i elewacjach, używając jasnych odcieni, które przywołują lokalny kamień w fasadzie mieszkań.
Zastosowanie szkła służy do optymalizacji energii, z panelami fotowoltaicznymi umieszczonymi w niektórych oknach.
Przeszklona projekcja w głównej fasadzie, mieszcząca loggie i ogrody zimowe, zapewnia ochronę przed słońcem.
Wreszcie drewno, znalezione w okładzinach, framugach drzwi i okien oraz podłogach loggi, zapewnia ciepłą atmosferę.
diagram
[więcej w: aluminiowe drzwi płycinowe, drzwi płycinowe, ogrodzenia z pustaka łupanego ]

Powiązane tematy z artykułem: drzwi płycinowe ogrodzenia z pustaka łupanego program do projektowania elewacji