Architektura 21szego wieku : River Park Modrany / EDIT! Architekci

Dzięki uprzejmości EDIT! Architekci EDYTUJ! Architekci udostępnili nam swój projekt na River Park Modrany, kompleks mieszkalny w dzielnicy Modrany, położony na południu Pragi nad Wełtawą.
Dzielnica ta jest zazwyczaj pokryta willami z początku XX wieku, które otaczają punkt orientacyjny Modrany, wieżę Microna o wysokości 60 metrów.
Podzieliliśmy działkę na pasy ziemi prostopadle do głównych linii miejskich [ścieżek tramwajowych, torów kolejowych, drogi głównej, samej rzeki].
Do każdego paska została dodana objętość budynku, a główne rdzenie pionowe zostały zdefiniowane dla wszystkich objętości.
Wyciągnęliśmy główne części budynku w taki sposób, aby stworzyć podobne do wzgórz kształty budynków.
Objętości zostały następnie obrócone w celu poprawy poszczególnych widoków z każdego budynku.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Działka położona jest na jednym z tych terenów poprzemysłowych, otoczonym przez wzniesioną ścieżkę tramwajową na wschodzie i tor kolejowy na zachodzie, w kierunku rzeki.
Rzeka jest pokryta pasmem zieleni, a następnie terenem poprzemysłowym, który ma potencjał do dalszego rozwoju.
Zielony pas na zachód od działki służy rekreacji (golf, kolarstwo, siatkówka tenisowa itp.) Z kilkoma atrakcyjnymi usługami publicznymi.
Po drugiej stronie rzeki znajduje się naturalne rezerwat zwany Chuchelsky haj, który wpływa na fabułę głównie wizualnie, tworząc magnetyczny widok na zachód.
Dzięki uprzejmości EDIT! Architekci Plan zagospodarowania przestrzennego pozwala na budowę do 55 000 m2 GFA na działkach.
Próba zbudowania do tej maksymalnej liczby mkw jest sprzeczna z koncentracją na budowaniu, spokojnym, otwartym, zielonym kompleksie mieszkalnym z widokiem na rzekę i brzegi rzeki.
Naszą próbą jest połączenie tych dwóch podejść w zrównoważoną konstrukcję o wystarczającej powierzchni podłogi i wygodnej skali.
Projekt, który tworzy atrakcyjne wspólne, półprywatne i prywatne przestrzenie miejskie i pozwala na widok na rzekę.
Dzięki uprzejmości EDIT! Architekci Ze względu na kształt uzyskaliśmy bardzo skuteczny mieszankę płaską z 80 procentami mieszkań ze wschodnimi lub zachodnimi tarasami i tylko 20 procent mieszkań bez tarasu.
Zamiast tego mają loggi zorientowane na południe.
Stworzyliśmy około 400 apartamentów różnej wielkości.
Wieże.
Wysokości wahają się od 8 do 12 pięter, z wyjątkiem jednego z nich, najwyższego z 15 pięter.
model 01 Kompleks podzielony jest na dwie części stojące na dwóch płaskich parkingach.
Niższy pod ziemią, drugi nad ziemią, aby zdefiniować półpubliczne tereny zielone między budynkami.
Między tymi dwiema częściami znajduje się główna przestrzeń publiczna.
Jest w bezpośrednim kontakcie z głównym wejściem do terenów poprzemysłowych, ponieważ pod ścieżką jest ograniczona liczba mostów.
Przestrzeń publiczna lub kwadrat koncentruje wszystkie usługi publiczne i powierzchnie handlowe, które nie są jeszcze obecne w tym obszarze.
model 02 Wniosek jest obecnie w trakcie negocjacji z lokalnymi władzami miejskimi, aby uzyskać wsparcie dla rozwoju.
model 03 Architekci: EDYTUJ! Lokalizacja: Modrany, Praga, Czechy Zespół projektowy: Ivan Boroš, Juraj Calaj, Vítězslav Danda, Lenka Míková, Pedro Santos, Cecilia Segovia Collado, Anna Skrzydlewska
[hasła pokrewne: wskaźnik intensywności zabudowy, okno połaciowe, waga pręta fi 6 ]

Powiązane tematy z artykułem: okno połaciowe waga pręta fi 6 wskaźnik intensywności zabudowy