Nowoczesna architektura : Aktualizacja: Jean Nouvel Jewelbox Houses Historic Carousel w Nowym Jorku

Roland Halbe Od momentu otwarcia 16 września, akrylowa obudowa Jean Nouvel i historyczna karuzela Jane stały się punktem orientacyjnym w sercu Brooklyn Bridge Park dla nowojorskich rodzin.
Przyjemny pawilon publiczny oferuje spektakularne widoki na East River, Manhattan i Mosty Brooklyńskie oraz panoramę Manhattanu.
Czytaj dalej, aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje i obrazy.
Przezroczyste pudełko z biżuterią centruje karuzelę Jane w ciągu 72 lat.
x 72.
x 27.
objętość, bezpośrednio pod kołowym świetlikiem o jednakowej średnicy.
Struktura jest wspierana przez cztery cylindryczne stalowe kolumny o średnicy dwóch stóp, ustawione w odległości 6-1 / 2 stóp od fasad i połączone czterema stalowymi belkami.
Betonowa piwnica o wysokości sześciu stóp podnosi podłogę karuzeli ponad linią zalewową i służy jako pasywne urządzenie wentylacyjne do schładzania budynku.
.
Roland Halbe Fasadę Wschodu i Zachodu składa się z siedmiu stałych paneli wykonanych z samonośnych płyt akrylowych o wysokości 4-1 / 2 cala.
Fasada północna i południowa składa się z osiemnastu stalowych i akrylowych drzwi otwieranych od środka, tworzących widok na północną i południową część rzeki.
Dach składa się z izolowanych szyb zespolonych za pomocą kabla i konstrukcji stalowej, naśladujących cechy konstrukcyjne karuzeli.
Proste wnętrze szarych betonowych podłóg, 3.
polerowane aluminiowe listwy sufitowe i zaokrąglona hartowana niska żelazna szklana bariera skupiają uwagę na kolorowych detalach karuzeli.
Delikatnie umieszczone meble drewniane pasują do platformy karuzeli i wzmacniają jej zabawę.
O zachodzie słońca cztery zagłębione ekrany pokrywają fasady, przekształcając pawilon w latarnię, która emituje światła zniekształconych cieni.
.
Pragnienia Roland Halbe Jean Nouvel zostały spełnione, ponieważ pawilon stał się delikatnym małym pomnikiem w mieście .
Aby uzyskać więcej informacji historycznych i szczegółowych zdjęć, kliknij tutaj.
Godziny pracy w okresie wiosenno-letnim mają miejsce od 6 kwietnia do 5 listopada, od 11:00 do 19:00 i zamknięte we wtorki.
Jesienno-zimowe godziny pracy rozpoczynają się 6 listopada i trwają do 5 kwietnia, od czwartku do niedzieli między 11:00 a 18:00.
Bilety kosztują 2,00 $ za jazdę.
[patrz też: waga pręta fi 6, fluorek boru, fluorek boru gruntu ]

Powiązane tematy z artykułem: fluorek boru strefa przemarzania gruntu waga pręta fi 6